Fond okamžité pomoci Prahy 7

Vážení rodiče,

o finanční příspěvek na podporu rodin schválený radou MČ-P-7 si můžete požádat, pokud se nacházíte v tíživé životní situaci a finanční situace Vám neumožňuje zaopatřit dětem aktivity či pomůcky k zachování sociální koheze uvnitř tříd pro aktivity organizované školou. Příspěvek je zejména na školní a mimoškolní aktivity organizované školou (příspěvek na úhradu pobytu na škole v přírodě, plavání, výlety,…) Čerpání fondu je možné na obě pololetí školního roku 2024/2025. Lze jej uplatnit od 2.9.2024. Rozpočet fondu je omezený.

O vyhovění či nevyhovění žádosti rozhoduje ředitelka školy ve spolupráci se sociálním pedagogem Nikolou Dohnalovou Dis.

Podmínky pro čerpání příspěvku:

1. žadatel musí mít trvalé bydliště na Praze 7, nebo je zapsán k prezenční docházce do školy zřizované MČ-P-7 a ocitl se v tíživé situaci
  2. žadatel splní alespoň jednu z následujících podmínek
    • příspěvek či doplatek na bydlení;
    • dávku v hmotné nouzi;
    • přídavek na dítě;
    • dávky pěstounské péče;
    • po zaplacení nákladů na bydlení domácnosti zbyde méně než 200 Kč/osobu/den – do nákladů lze zahrnout i splátku hypotéky či družstevního podílu na nemovitost, ve které rodina bydlí.“

V případě dotazů a vyřízení žádostí se obraťte na sociální pedagožku Nikolu Dohnalovou.

Sociální pedagožka – Nikola Dohnalová, DiS.
e-mail: socialnipedagogstola@seznam.cz
mobil: 777 365 257